blog

درک رنگ های فصلی در مد ساده تر شد…

درک رنگ های فصلی در مد ساده تر شد:

مدها ممکن است بیایند و بروند، اما یک چیز ثابت باقی مانده است، آن هم سنت پوشیدن لباس های فصلی است.رنگ های فصلی رنگ هایی اند که منعکس کننده سایه هایی هستند که در چهار فصل طبیعت دیده می شوند. هر فصل مجموعه ای از رنگ های مرسوم خاص خود را دارد که معمولاً با آن مرتبط هستند.چه برای کمد لباس خود به چند عنصر اصلی نیاز داشته باشید و چه بخواهید در مورد آخرین ترندها به روز باشید، ما تمام نیازهای رنگ فصلی شما را پوشش داده ایم.

 

 

لباس پوشیدن به رنگ های فصلی مورد علاقه مد را شروع کنید:

لباس پوشیدن به رنگ های فصل بسیار ساده تر از آن چیزی است که فکر می کنید. فقط قدم زدن در اطراف، تغییر
دکوراسیون و رفتن از فصلی به فصل دیگر به شما این حس ذاتی را می دهد که چه رنگ هایی در طول سه ماهه سال
ظاهر می شوند. با این حال، در بالای رنگ‌های فصلی استاندارد، طیفی از رنگ‌های مد روز قرار دارد که تغییر
می‌کنند.
رنگ سال
این رنگ ها تحت تاثیر منابع متغییر است. رنگ سال 2023 پنتون Viva Magenta است، صورتی گرم و دوست
داشتنی که برای کمد لباس تابستانی شما مناسب است.

 

تاثیر یکی دیگر از منابع غالب برای رنگ های فصلی مرسوم، مجموعه های فعلی فشن شو ها است. هر فشن شو مدمجموعه‌های فصلی خود را به نمایش می‌گذارد، چه لباس‌های مد یا لباس‌های آماده، یک فصل یا بیشتر قبل از بازه زمانی واقعی. این به مردم بینشی در مورد هر گونه روند آینده که به فروشگاه‌های بزرگ و مشارکت‌های تأثیرگذارسرازیر می‌شود، می‌دهد.

رنگ های بهاری
رنگ های فصلی بهار بسیار شبیه به خود فصل هستند – رنگ های روشن و مطبوع که شامل نسخه های پاستلی ازرنگ های رنگین کمان است. با الهام از آب شدن برف که اولین شکوفه های فصل را به ارمغان می آورد و رنگ های سنتی عید نوروز، رنگ های فصلی بهار شامل موارد زیر است:

سبز بهاری

هلوی کم رنگ
صورتی
آبی آسمانی
کرم
خاکستری روشن
زرد ملایم
بنفش یاسی

 

 

 

تابستانی
با در آغوش گرفتن این رنگ‌های پررنگ در زیر نور خورشید لذت ببرید، اما فراموش نکنید کهرنگ های تابستانی همه در مورد سایه های پر جنب و جوش، غنی و پررنگ هستند – از آفتاب، اقیانوس و شکوفه های تابستانی الهام بگیرید.مقدار زیادی از رنگ سفید را نیز ادغام کنید – بهترین گزینه های شما برای رنگ های تابستانی عبارتند از:
سفید
زرد لیمویی
قرمز
نارنجی
گلبهی
فیروزه ای
آبی سلطنتی
صورتی
پری وینکل
سرمه ای تیره

رنگ های پاییزی

رنگ های پاییزی از تغییر رنگ برگ ها در طبیعت تقلید می کنند. همراه با رنگ های غنی پاییز، پاییز نشان دهنده تغییر به سمت رنگ های خنثی تر است زیرا رنگ ها از فضای باز محو می شوند و جای خود را به خاکستری ها و کرم های زمستانی می دهند. در اینجا رنگ‌های اساسی پاییزی وجود دارد که باید امتحان کنید:

قهوه ای، از خاکی و شتری گرفته تا ماهاگونی عمیق و اسپرسو

زرد خردلی

مسی

سبز یشمی
آجری
رنگ های بنفش تیره تر مانند ارغوانی و بادمجانی
خنثی مانند کرم، و تمام طیف های خاکستری و مشکی

 

 

 

 

 

رنگ های زمستانی

در طبیعت، زمستان نشانه فقدان رنگ است – برگ های آتشین پاییزی با درختان برهنه جایگزین می شوند و برف زمین را می پوشاند. به همین ترتیب، رنگ‌های فصلی سنتی برای زمستان، رنگ‌های خنثی هستند . رنگ های فصلی

زمستان عبارتند از:

سفید
کرم
قهوه ای
مشکی
خاکستری متوسط ​​تا تیره
قرمز یاقوتی
بنفش تیره
سبز زمردی
آبی کبود

نتیجه:

چگونه می توانم بگویم چه فصلی برای من مناسب تر است؟
دانستن اینکه چه رنگ هایی برای هر فصل مناسب است، خوب است، اما این دانش بلافاصله به کاربردهای عملی برای رنگ و سلیقه خود شما تبدیل نمی شود.

تجزیه و تحلیل رنگ فصلی
روشی به نام تجزیه و تحلیل رنگ فصلی وجود دارد که در حال گسترش است و در آن افراد آموزش دیده می توانندویژگی ها و رنگ پوست شما را با فصلی از رنگ ها که آنها را برجسته می کند مطابقت دهند.این یک علم دقیق نیست. در هر فصل دسته بندی های مختلفی وجود دارد و به نظر می رسد که یک سوگیری ذاتی نسبت به رنگ پوست روشن تر وجود دارد. با این حال، هدف از تمرین این است که به شما کمک کند شروع به نگاه کردن به رنگ ها به روشی متفاوت کنید. این مفهوم در ابتدا در دهه 1980 با کتاب «زیبایی من/رنگهای من » اثر کارول جکسون در قفسه‌ها منتشر شد، اما امروز همه چیز در TikTok وجود دارد.

نکاتی برای شناخت بهترین رنگ ها
ارزیابی رنگ فصل خود برای افراد ممکن است سخت باشد. یک راه عالی برای شروع این است که پشت به پشت لباس های کاملا مخالف بپوشید و خود را در آینه نگاه کنید.

به عنوان مثال، می توانید یک بنفش یاسی را امتحان کنید و سپس یک بنفش بادمجانی بپوشید. ببینید کدام یک از لباس‌ها چشمان شما را برجسته می‌کند، رنگ چهره‌تان را روشن می‌کند و ویژگی‌های شما را اشباع می‌کند. اگر احساس می کنید توسط چیزی اشباع شده اید در فصل شما نیست.پس از ثبت رنگ‌ها و سایه‌هایی که در آن بهترین احساس را دارید، می‌توانید آن‌ها را به مجموعه متوسط ​​رنگ‌های فصلی ارجاع دهید و ببینید که کجا مناسب است. هرچه بیشتر مقایسه و تضاد داشته باشید، فصل شما بیشتردر مقابل شما ظاهر می شود.
چگونه رنگ های فصلی را در کمد لباس خود بگنجانیم؟
از آنجایی که رنگ‌های فصلی مد روز سال به سال متفاوت است، ساخت کمد لباس با رنگ‌های سنتی‌تر فصلی شرط مطمئن‌تری است که در آزمون زمان مقاومت خواهد کرد. رنگ‌های فصلی مد روز را از طریق لوازم جانبی مانند جواهرات، کفش‌ها، کیف پول، روسری، عینک آفتابی و دستمال سر , دستمال گردن و سایر اکسسوری های ترکیب
کنید.
از این لباس های رنگی فصلی الهام بگیرید
البته رنگ ها چیزهایی هستند که باید دیده شوند تا درک شوند. برای تطبیق رنگ‌های فصلی مناسب، ابتدا باید چند بار ترکیب آن‌ها را به شکل درستی ببینید. خوشبختانه، نمونه‌های خوب زیادی وجود دارد، و اینها برخی از ابتدایی‌ترین ترکیب‌های رنگی هستند که می‌توانید با هم جفت کنید.

به رنگ های مکمل توجه کنید
از آنجایی که هر فصلی شامل تمام رنگ‌های رنگین کمان می‌شود،قابلیت جفت کردن آن‌ها با هم بسیار زیاد است. یک
نکته عالی برای انتخاب داستان رنگ لباس، انتخاب رنگ های مکمل است. اینها رنگهایی هستند که روی چرخه رنگ
مقابل یکدیگر قرار می گیرند، مانند آبی و نارنجی یا بنفش و زرد. آنها کنتراست روشنی را ارائه می دهند که لباس شما
را برجسته می کند.
بازی در اطراف با رنگ و سایه
بر اساس تئوری رنگ، رنگ‌هایی هستند که سفید بیشتری به آن‌ها اضافه می‌شود و آن‌ها را روشن‌تر می‌کند و
سایه‌ها ,رنگ‌هایی هستند که سیاه به آن‌ها اضافه می‌شود تا تیره‌تر شوند. مگر اینکه بخواهید با یک لباس تک
رنگ همراه شوید، می توانید با رنگ ها و سایه های موجود در مجموعه خود بازی کنید..

رنگ های مکمل را با هم جفت کنید

مگر اینکه یک رنگ کاملاً خالص باشد، به سمت گرم یا سرد طیف تکیه می کند. گرم به روشنی و سرد تمایل به خاموش شدن دارد. هنگامی که لباس‌های رنگی فصلی خود را در نظر می‌گیرید، حتماً همان رنگ‌ها را با هم ست کنید. رنگ های متناقض ممکن است با یکدیگر تضاد داشته باشند و بسته به ته رنگ و ویژگی های شما، قسمت های خاصی از چهره شما را نمایان می کنند.

 

شما می توانید از پوشاک بانوان Rezomey” دیدن فرمایید .

دیدگاهتان را بنویسید