دسته‌بندی نشده

رنگ سال ۲۰۲۱

بالاخره جواب اینکه رنگ سال ۲۰۲۱ چیست از سوی شرکت پنتون اعلام شد.
با این که انتخاب کمی قابل پیش بینی بود اما پنتون باز هم به شکل دیگری همه را غافلگیر کرد و سوال رنگ سال ۲۰۲۱ چیست را به رنگ های سال ۲۰۲۱ چیست تغییر داد. این کمپانی برای دومین بار، دو رنگ را به عنوان رنگ سال معرفی کرد: طوسی و زرد درخشان!

هر دو رنگ طوسی (Ultimate Gray) و زرد درخشان (Illuminating) قبلا هم به طور مجزا به عنوان رنگ سال ۲۰۲۱ پیش بینی شده بودند اما انتظار نمی رفت هر دو رنگ انتخاب شوند. این دو رنگ مستقل که هر کدام می توانند به شکلی متفاوت به یک عنصر متمایز تبدیل شوند، در سال ۲۰۲۱ کنار هم قرار گرفتند تا یک مجموعه عالی برای سال جدید بسازند.

رنگ های سال ۲۰۲۱ نماد چه چیزهایی هستند؟

رنگ زرد انتخابی پنتون حسی مثبت و قدرتمند دارد. این رنگ احساسات متفکرانه و عمیقی را بر می انگیزد اما در نهایت وعده روزهای روشن و آفتابی را می دهد. برای روح انسان به ویژه در این روزگار ضرروی است که حس کند همه چیز روشنتر خواهد شد. رنگ زرد روشنایی پیام خوشبختی است و محقق شدن امیدها و آروزهایی درخشان را نوید می دهد.
رنگ خاکستری نمادی از عناصر جامد و قابل اطمینان است که پایه های محکم زندگی را می سازند. خاکستری ما را به یاد سنگریزه های کنار ساحل می اندازد و زرد پررنگ نماد خورشید و نوری است که بر این سنگ ها می تابد. زرد نماد نشاط و جسور بودن خورشید و خاکستری نماد ثبات و پایداری است. خاکستری در میان رنگ ها، رنگی است آرام و توامان استوار.
لئاتریس آیزمن (Leatrice Eiseman) مدیر اجرایی شرکت پنتون (Pantone) درباره این انتخاب گفته است: «همراهی پایا و جاودان دو رنگ زرد و طوسی نشان دهنده مثبت گرایی همراه با بردباری و ثبات است. اهل عمل و با ثبات اما در عین حال مثبت اندیش و دلگرم باشید. این ترکیب رنگ به ما امید و سرسختی را می آموزد. برای روح انسان ضروری است که حسی مشوق و متعالی در درون خود داشته باشد.»
این ترکیب رنگ با احترام به خرد و تفکر منطقی ما را به روش های تفکر و مفاهیم جدید سوق می دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید